Gezegenlerin Etkileri Nelerdir?

Astroloji, yıldızların, gezegenlerin ve vesair sema cisimlerinin insanlar üzerindeki etkilerini inceleyen bir sema fen dalıdır. Bu fen dalına mensup kişilere ise Astrolog denir. Astroloji, binlerce senedir insanların evetşamlarına cephe veren bir açıklıkç olmuştur ve hala popülerliğini korumaktadır.

Astrolojik çdüzenışmalarında, çeşitli sema cisimlerinin insanların kişilik özelliklerine, zevklerine, tercihlerine ve ayrıca gelecekteki hayatlarına tesirleri incelenir. Bunlar umumiyetle Burç Yorumları adı altında gestaltlır.

  • Astrologlar, mevlit tarihleri, mevlit saatleri ve mevlit bölgeleri üzere zatî detayları kullanarak, insanların burçlarını hesaplar.
  • Burçların özellikleri ve insanlar üzerindeki tesirleri incelenir ve bu bilgiler, mevlit haritalarının yorumlanmasında kullanılır.
  • Astrologlar, danışanlamış olurına hayatlarında esaslı adımları atmaları için tavsiyelerde bulunur ve şekil gösterirler.

Astrolojinin önemli terimleri ortada, gezegenlerin hareketlerini tamlayan astrolojik evler, burçların farklı özelliklerini simgeleme eden ritüel burçları ve mevlit haritalarının yorumlanmasında kullanılan zodyak arsa düzenır.

Terimler Anlamları
Astrolojik Evler Mevlit hariktalrında farklı alanları simgeleme eden evlerdir.
Ayın Burçları Ayın yıl zarfında ne burçta olduğunu gösteren burçlardır.
Zodyak 12 burçfecir oluşan bölüt şeklinde bir sema haritasıdır.

Astrologların Görevleri Nelerdir?

Astroloji, tarihin derinliklerinden bugüne denli insanların hayatlarına cephe veren bir disiplindir. Bugün da insanlar, insanların burç yorumlarına, gezegenlerin hareketlerine, astrolojik danışmanlık hizmetlerine heybetli taalluk göstermektedirler. Bununla yanında astrolojinin uygulanması ve kullanımı konusunda mukannen görevler bulunmaktadır.

Astrologlar, bu görevleri alegori getiren kişilerdir. Astrologların görevleri, umumiyetle mevlit haritası yorumlamak, kişilik analizi ika etmek, aşk ve bağ astrolojisi, kariyer astrolojisi, mali astroloji, dirlik astrolojisi üzere konulara danışmanlık yapmaktır.

  • Kariyer astrolojisi, kişilerin yaşamındaki en önemli konulardan biridir. İnsanlar, kariyer ve iş hayatlarında ne meslekte ne denli sükselı olacakları konusunda astrolojik danışmanlık hizmeti alabilirler.
  • Mevlit haritası yorumlamak, astrologların en ana görevlerinden biridir. Kişinin mevlit tarihine, saatine ve alegori nazaran hazırlanan mevlit haritası, kişinin potansiyellerini ve yaşamını etkileyecek faktörleri ortaya koyar.

Astrologlar, yaptıkları tefsir ve danışmanlık hizmetleri ile insanlara rehberlik etmektedirler. Fakat astrolojinin kategorik bir istikbal tahmini aracı olarak kullanılmaması gerektiği de unutulmamalıdır. Ulaş Utku Bozdoğan üzere sükselı astrologlar, astrolojinin sadece bir rehberlik aracı bulunduğunun altını özellikle çizmektedirler.

Astrolojide Kullanılan Terimler Nelerdir?

Astroloji için elan lüks olgun sahibi cereyan etmek istiyorsanız, biraşırı terimle katlaşmanız muhtemeldir. Bir astrolog olarak, Ulaş Utku Bozdoğan, sizin için Astroloji Terminolojisi’ni ayyaşfetti. Bu terimler, burç yorumları ve mevlit haritası yorumlamalarının gerçekleştirilmesi için kullanılır.

  1. Burç: Astrolojide, burçlar gökyüzündeki güneş hareketlerinin ışıldayan talih grupları olarak görülür. Burçlar, bir mevlit tarihine nazaran belirlenir ve biraşırı kişiye nazaran kişilik ve gelecekteki vakalar için olgun verebilir.

  2. Aslan Burcu: Alelumum 23 Orak ayı – 22 Ağustos tarihleri ortada doğanlamış olur için kullanılan bir burçtur. Yaratıcı, cömert ve özgüvenli kişilik özellikleri ile ilişkilendirilir.

  3. Kamer Burcu: Mevlit haritasında Kamer’ın başüstüneğu burçtur. Kamer ıtır, bir kişinin birey yönden nite hissettiğine, hassasiyetine ve soluk aldığı üzere evetşamma şekline sim fiyat.

Burç yorumlaması için çok lüks olgun sahibi cereyan etmek için, astroloji terminolojisine aşina cereyan etmek önemlidir.

Fehva Manaı
Mevlit haritası Bir kişinin mevlit anında gökyüzünde olan gezegen konumlarının bir haritasıdır.
Yükselen burç Mevlit anında yükselen burçtur. Kişinin kendini söyleyiş ika şekli, enerjisi ve dış dünyayla ilişkisi için olgun verir.
Natal harita Mevlit andaçndaki gezegen konumlarını gösteren haritadır. Kişinin yaşamındaki vakalar ve kişilik özellikleri ile ilgili ipuçları verir.
Gezegen transitleri Bir gezegenin gökyüzünde deprem ederken bir farklı gezegen veya burçla kesişmesidir. Bu, kişinin yaşamındaki etkilere sim edebilir.
Retrolar Bir gezegenin cepheünün tersine gitmesidir. Bu, gezegenin etkilerinde değhizmetimlere sim edebilir.

Astroloji terimlerini anlamak az buçuk çaba gerektirse de, esaslı bir şekilde kullanıldığında, kişilik analizi, istikbal tahmini ve elan dayanıklı çok sayfa için olgun ita konusunda epey değerlidir.

Kaynak:
Ulaş Utku Bozdoğan

Author: admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir